REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Wrocław: Zamieszkaj w zgodzie z naturą na osiedlu Słowikartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Zamieszkaj w zgodzie z naturą na osiedlu Słowik
Kontakt z naturą, niska zabudowa oraz wysoki standard to tylko kilka z wielu zalet osiedla Słowik od...
Pod Łodzią powstaje podziemny tunel średnicowy, który połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Łodzią powstaje podziemny tunel średnicowy, który połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
W Łodzi powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Powstanie kolejny odcinek drogi ekspresowej S11 w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Powstanie kolejny odcinek drogi ekspresowej S11 w Wielkopolsce
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zawarła umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej S11 Ostrzeszów Północ - Kępno Północ o długości 17,5 km. Kontrakt o wartości 588,2 mln zł zrealizuje Budimex. Udostępnienie trasy do ruchu zaplanowano na I połowę 2029 r.
Raben z nową, dużą inwestycją pod Gdańskiemartykuł
Pokaż artykuł
Raben z nową, dużą inwestycją pod Gdańskiem
Raben kontynuuje swój dynamiczny rozwój, zapewniając jeszcze szybszą i bardziej efektywną obsługę klientów na rynku krajowym i międzynarodowym i inwestuje na północy Polski, w województwie pomorskim, pod Gdańskiem. Powstały nowe miejsca pracy.
Dla lepszych podróży koleją – zmiany na linii Warszawa - Otwock [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Dla lepszych podróży koleją – zmiany na linii Warszawa - Otwock [ZDJĘCIA]
Będą lepsze podróże koleją i bezpieczniejsze przejścia przez tory. Budowane są nowe przejścia pod torami między Gocławkiem a Wawrem. Układane są szyny, podkłady i rozwieszana sieć trakcyjna. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują projekt o wartości 422 mln zł netto, finansowany z udziałem funduszy unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Może ruszać budowa odcinka drogi ekspresowej S11 Ostrzeszów - Kępno Północartykuł
Pokaż artykuł
Może ruszać budowa odcinka drogi ekspresowej S11 Ostrzeszów - Kępno Północ
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) złożyła do Wojewody Wielkopolskiej wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy blisko 18-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S11 Ostrzeszów - Kępno Północ. Tym samym zakończył się etap opracowania dokumentacji projektowej. Uzyskanie decyzji ZRID pozwoli na przekazanie wykonawcy placu budowy i rozpoczęcie robót w terenie.
PKP PLK poprawia komfort podróży pociągiem z Krakowa do Oświęcimiaartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK poprawia komfort podróży pociągiem z Krakowa do Oświęcimia
Na linii kolejowej łączącej Kraków z Oświęcimiem PKP PLK S.A. poprawia warunki podróży pociągami. Na przystankach w Zelczynie i Jaśkowicach będą wygodniejsze perony. Pomiędzy Podborami Skawińskimi a Brzeźnicą regulowany jest tor. Prace o wartości przeszło 14 mln zł finansowane są ze środków budżetowych. W ciągu ostatnich 5 lat na lepsze podróże na trasie Kraków – Skawina – Oświęcim PKP PLK przeznaczyło łącznie niemal 400 mln zł.
Nowy plan dla rejonu stadionu miejskiego w Poznaniu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nowy plan dla rejonu stadionu miejskiego w Poznaniu [WIZUALIZACJE]
Radni miejscy przyjęli miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego "Rejon Stadionu Miejskiego" - część B. Dokument obejmuje obszar ok. 44,5 ha w zachodniej części miasta i zakłada uporządkowanie terenów wokół Enea Stadionu, rozwój funkcji mieszkaniowych, usługowych i rekreacyjnych oraz utworzenie nowych przestrzeni publicznych.
Kanadyjska firma z branży lotniczej CAE otwiera centrum w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Kanadyjska firma z branży lotniczej CAE otwiera centrum w Krakowie
Kanadyjska firma CAE, zajmująca się szkoleniami w lotnictwie cywilnym i technologiami cyfrowymi wchodzi do Polski i planuje zatrudnić 90 pracowników w swoim biurze w Krakowie.
Nowoczesny system zarządzania zwiększy bezpieczeństwo pociągów na linii Kraków - Katowiceartykuł
Pokaż artykuł
Nowoczesny system zarządzania zwiększy bezpieczeństwo pociągów na linii Kraków - Katowice
PKP Polskie Linie Kolejowe SA ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i dostosowanie linii kolejowych nr 133 i 134 (Sosnowiec Jęzor – Kraków Główny) do ogólnoeuropejskich parametrów sieci TEN-T. Dzięki instalacji nowoczesnego systemu zarządzania ruchem kolejowym zwiększy się bezpieczeństwo i płynność przejazdów na ważnym odcinku międzynarodowej magistrali kolejowej E30, łączącym Śląsk z Małopolską.
Genesis Property wybuduje nowy park handlowy pod Łodziąartykuł
Pokaż artykuł
Genesis Property wybuduje nowy park handlowy pod Łodzią
Genesis Property planuje budowę nowego parku handlowego w województwie łódzkim. Tym razem w powiecie pabianickim, w liczącym ok. 20 tysięcy mieszkańców Konstantynowie Łódzkim.
Warszawskie schronisko na Paluchu z nowym miejscem dla psich seniorów [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawskie schronisko na Paluchu z nowym miejscem dla psich seniorów [ZDJĘCIA]
Na terenie Schroniska na Paluchu im. Jana Lityńskiego trwa budowa pawilonu geriatrii, który będzie przygotowany na przyjęcie ponad 70 psów. Powstaną w nim gabinety weterynaryjne, sale rehabilitacyjne, sala zabiegowa oraz sale pielęgnacji i kąpieli. W oddzielnych pomieszczeniach zamieszkają suki ze szczeniętami i psy z problemami behawioralnymi.
Znany polski inwestor i hotelarz uratuje kolejny zabytek na Górnym Śląsku [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Znany polski inwestor i hotelarz uratuje kolejny zabytek na Górnym Śląsku [FILMY]
Znany polski inwestor i hotelarz Władysław Grochowski i należąca do niego Grupa Arche chcą uratować kolejny zabytek przemysłowy w województwie śląskim. Grupa, znana z działań na rzecz ochrony zabytków, nabyła historyczną Elektrociepłownię Zabrze. Inwestycja wpisuje się w kontynuację prac rewitalizacyjnych realizowanych przez firmę na terenie Górnego Śląska. W kompleksie ma powstać m.in. muzeum i baza hotelowa.
Wielkopolska: Bliżej budowy odcinka drogi ekspresowej S11 Przygodzice - Ostrzeszówartykuł
Pokaż artykuł
Wielkopolska: Bliżej budowy odcinka drogi ekspresowej S11 Przygodzice - Ostrzeszów
Do Wojewody Wielkopolskiej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła wniosek o pozwolenie na budowę ponad 12-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S11 Przygodzice - Ostrzeszów. Tym samym zakończył się etap opracowania dokumentacji projektowej. Uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) pozwoli na przekazanie wykonawcy placu budowy i rozpoczęcie robót w terenie.
Poczta Polska w Radomiu się modernizuje - nowy depot już działaartykuł
Pokaż artykuł
Poczta Polska w Radomiu się modernizuje - nowy depot już działa
Poczta Polska kilka miesięcy temu rozpoczęła realizację projektu, którego celem jest pozyskanie i uruchomienie tzw. depotów przejściowych. Są to mniejsze obiekty operacyjne z funkcją obsługi danego miasta lub regionu, które stanowią jednocześnie ostatni etap procesu przed doręczeniem przesyłki. Działalność rozpoczęła pierwsza placówka tego typu w Radomiu, zlokalizowana przy ul. Stefana Okrzei 17/21. Nowa inwestycja pozwoli na poprawę jakości obsługi klientów i terminowości dostarczania przesyłek.
Trwają prace przy budowie trzech stacji pasażerskich metra i STP Karolin na ostatnim, bemowskim odcinku linii M2 [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają prace przy budowie trzech stacji pasażerskich metra i STP Karolin na ostatnim, bemowskim odcinku linii M2 [ZDJĘCIA]
Trwają prace przy budowie trzech stacji pasażerskich metra i Stacji Techniczno-Postojowej Karolin na ostatnim, bemowskim odcinku linii M2. Powstają już pierwsze ściany korpusu stacji Karolin, położonej u zbiegu ulic Połczyńskiej i Sochaczewskiej.
PGZ Stocznia Wojenna inwestuje w budowę nowej hali produkcyjnej w Gdyniartykuł
Pokaż artykuł
PGZ Stocznia Wojenna inwestuje w budowę nowej hali produkcyjnej w Gdyni
Kolejna inwestycja firmy wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ). Działająca od 1922 roku Stocznia Wojenna w Gdyni zrealizuje nowe przedsięwzięcie, polegające na budowie nowej hali kadłubowej, hali produkcyjnej i budynku socjalno-administracyjnego.
Zniknie kolejna "dziura" w zabudowie  ul. Piotrkowskiej w Łodzi [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Zniknie kolejna "dziura" w zabudowie ul. Piotrkowskiej w Łodzi [WIZUALIZACJE]
Zniknie kolejna "dziura" w zabudowie najważniejszej i najbardziej reprezentacyjnej ulicy w Łodzi. Został ustalony docelowy wygląd kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej 58, która zostanie odbudowana na miejscu budynku wyburzonego w 2009 roku, należącego uprzednio do Zakładu Energetycznego Łódź-Teren (później Polskiej Grupy Energetycznej S.A.). Inwestycja posiada opracowany projekt architektoniczno-budowlany oraz prawomocne i ostateczne pozwolenie na budowę.
REKLAMA